Warsztaty i goście

Chcesz poprowadzić warsztat nawiązujący do tematyki konferencji? Serdecznie zapraszamy! Prześlij nam swoją propozycję zawierającą:

  • informacje o tematyce i formie przeprowadzenia warsztatu (na tej podstawie powstanie opis dla uczestników)
  • preferowanego czasu (40/90/180 min),
  • minimalnej i maksymalnej liczby uczestników oraz lokalizacji (w sali, w terenie).
  • Twoje preferencje czasowe (dzień)
  • potrzeby organizacyjne np. rzutnik, ustawienie stołów itd.
  • język (w konferencji będą uczestniczyli uczestnicy polsko i angielsko języczni)

Zgłoszenie oraz pytania wysyłaj do Agi Leśny (aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl)

Potwierdzone warsztaty

Podczas warsztatu, Uczestnicy poznają podstawy techniki improwizacji scenicznej, jak i kreatywnej pracy z grupą. Uczestnicy dowiedzą się, co dzieje się w mózgu człowieka, gdy próbuje nowych rzeczy (według Psychologii Twórczości). Jak również, uczestnicy uzyskają odpowiedź na pytanie, dlaczego tak kluczowe jest wdrażanie kreatywnych i twórczych rozwiązań w pracy z grupą. Uczestnicy będą mogli sami doświadczyć uwolnienia swojego kreatywnego potencjału i przeżycia prawdziwej przygody ze sztuką improwizacji.

Warsztaty poprowadzi Marta Kamińska, która jest trenerką rozwoju i twórczynią internetowa. Organizatorka pierwszej edycji Pikniku Rozwojowego dla Kobiet. Działa w sieci jako Kopniak Motywacji, pomagając Kobietom rozwijać ich skrzydła. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii, w którym pełni funkcję Prezesa łódzkiego oddziału stowarzyszenia. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń, takich jak: „Kurs wprowadzający w zagadnienia coachingu” lub „Podstawy improwizacji scenicznej", warsztaty z zakresu pantomimy oraz teatru dramatycznego. Wierzy w mikrokroki i świadomy rozwój. Nie wyobraża sobie życia bez tańca i improwizacji scenicznej.

Liczba uczestników: między 7 a 15. Lokalizacja: sala.

Podczas warsztatu zapraszamy do zapoznania się w praktyce z unikatowym narzędziem edukacyjnym, którym jest mobilny park linowy.
Działania grupowe na niskim parku linowym pozwolą na przeżycie i doświadczenie zadań, które wymagają wzajemnego zaufania, opracowania strategii skutecznej kooperacji, której rezultatem jest efekt synergiczny.
Intensywny trening grupowy na świeżym powietrzu umożliwi uruchomienie głębokich procesów grupowych i indywidualnych w krótkim czasie. Park linowy będzie bardzo rozwojowym doświadczeniem indywidualnym i zespołowym, jak dla początkujących tak i doświadczonych.
W ramach warsztatu skupimy się na:
– budowaniu współpracy w zespole;
– wyrabianiu umiejętności podejmowania decyzji i podejmowania ryzyka;
– budowaniu i sprawdzaniu poziomu zaufania w grupie.
W ramach podsumowanie omówimy możliwości wykorzystania narzędzia w edukacji, a także w pracy z grupami i zespołami w różnym wieku.
Zajęcia prowadzi trener Pracowni Nauki i Przygody posiadający europejski certyfikat Low Ropes Course Instructor ERCA (Europejskie Stowarzyszenie Parków Linowych).
Na warsztat prosimy przyjść ubranym w długie spodnie i buty na twardej podeszwie.

Goście

Jacek “SkySky” Skrzypczyński (PL) – wyróżniony przez magazyn Forbes międzynarodowy coach przywództwa, mówca motywacyjny i wykładowca MBA. Twórca Kuźni Mistrzów – coachów i liderów. Alpinista – zdobywca wielkich ścian Alp – Filara Walkera, Petit Dru, Cima Grande, Cima Ovest. Kierownik wypraw w Himalaje, Atlas Wysoki, na Jukon i do Patagonii. Jacek pracuje na co dzień głównie z menedżerami najwyższych szczebli zarządzania w Polsce i za granicą. Jako coach pomaga swoim klientom wspiąć się na szczyty często dużo wyższe, niż te, o których początkowo ośmielają się marzyć. Swoją karierę trenerską przez wiele lat rozwijał w Outward Bound Canada szkoląc, między innymi, kadetów. Po powrocie do Polski, jako jeden z pierwszych, przeniósł podejście outdoor education do pracy z klientem biznesowym. Autor książki „Wyprawa na Szczyty Marzeń – sięgaj po swoje cele z siłą, mądrością i odwagą”.

Ralph Kolen (NL) – With more then 20 years of experience in interactive street entertainment as well as his expertise in teaching and personal development, Ralph Kolen combines the best of both worlds. He specializes in team building, collaboration, personal leadership and presentation skills. His goal: get people to move and make them laugh on the way. Wether as a keynote speaker, facilitator, trainer or with his very own theater show, he will always inspire the participants, take away their doubts and make them see things from a different perspective. Ralph Kolen is not what you would call a “typical” facilitator. Ralph works with the principle of experience based learning. It’s not theoretical knowledge that directs his teaching, but rather lets every day practice and the learning needs of his participants guide the training.