Pre-konferencja

Weź udział w niezwykłej przygodzie, poznaj uczestników konferencji oraz niezwykłą metodę pracy!

W tej edycji zapraszamy na edukacyjną, teatralną grę fabularną (LARP) oraz późniejszą prelekcję dr Michała Mochockiego o wykorzystaniu tej niezwykłej formy edukacji. Co charakteryzuje edu-larpy?

  • gra toczy się w umownej, ograniczonej przestrzeni, zazwyczaj z użyciem rekwizytów i kostiumów,
  • uczestnicy przyjmują role fikcyjnych postaci zaangażowanych w konflikt fabularny którego rozwiązanie jest głównym elementem rozgrywki, każda postać ma pewien zasób informacji o genezie konfliktu i osobach/grupach w nim uczestniczących, każda otrzymuje też konkretne cele do osiągnięcia,
  • organizatorzy gry nakreślają zwykle tylko sytuację wyjściową, a dalszy przebieg konfliktu zależy od samodzielnie podejmowanych decyzji i działań graczy (negocjacji, podstępów, dedukcji, walki, gospodarowania zasobami i informacjami), z okazjonalnymi interwencjami koordynatorów,
  • organizatorzy zapewniają graczom dużą swobodę działania w dążeniu do celów, ograniczoną tylko rolą i względami bezpieczeństwa (np. kontakt fizyczny z drugim uczestnikiem jest zakazany lub obwarowany zastrzeżeniami).

Program prekonferencji

  • 10:00 przyjazd, rejestracja w pokojach
  • 12:00 warsztaty wprowadzające i gra teatralna LARP. W czasie i po grze przewidziane są przerwy.
  • 17:00 Warsztat: Możliwości wykorzystania edu-larpów w edukacji i działaniach wspierających rozwój, dr Michał Mochocki (UKW w Bydgoszczy)

Zobacz fragment wystąpienia dr Michała Mochockiego o Larpach:

Informacje organizacyjne

Udział w prekonferencji kosztuje 350 zł. Cena obejmuje udział w profesjonalnie przygotowanej grze fabularnej oraz warsztaty prowadzone przez gościa specjalnego.

W przypadku udziału w larpie gości z zagranicy, część wydarzenia będzie w języku angielskim lub polskim i angielskim.

Nocleg i wyżywienie uczestnicy wykupują we własnym zakresie na terenie ośrodka konferencyjnego (po atrakcyjnych cenach i w różnych wariantach) lub okolicy.

Wydarzenie odbędzie się pod warunkiem zebrania się min. 20 osobowej grupy.