2013

eduprzygoda2013_plakatSzanowni Państwo,

Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Edukacja przygodą” poświęconej zagadnieniom outdoor&adventure education w Polsce (zwanego czasem wychowaniem przez przygodę, pedagogiką przygody, wychowaniem plenerowym, turystyką aktywną lub pedagogiką przeżyć). Zapraszamy przedstawicieli środowisk akademickich (badaczy, teoretyków) i środowisk oświatowych (kadra kształcąca nauczycieli, wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży), praktyków „pedagogiki przygody” (nauczycieli, edukatorów, twórców programów i projektów, działaczy stowarzyszeń), doktorantów, studentów.

Pierwsza edycja konferencji, w 2011 roku, zakończyła się sukcesem – otrzymaliśmy od Państwa wiele pochlebnych i krytycznych uwag – za wszystkie bardzo dziękujemy. Tworząc program tegorocznej konferencji, uwzględniliśmy liczne wnioski płynące z ewaluacji poprzedniej – mamy nadzieję, że zmiany sprawią, że kolejna konferencja będzie jeszcze lepsza, choć nie pozbawiona entuzjazmu, który towarzyszył pierwszej edycji.

W II edycji mamy nowego współorganizatora Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Turystyki i Rekreacji, Katedra Rekreacji). Mamy nadzieję, że pozwoli to na poszerzenie tematyki konferencji o zagadnienia związane z tzw. wychowaniem plenerowym. AWF będzie gospodarzem konferencji – dlatego, tym razem, zapraszamy do Warszawy!

Do zobaczenia,

ARCHIWUM

Oragnizatorzy II edycji ogólnopolskiej konferencji “Edukacja Przygodą”

Organizatorzy 2013: kliknij!

Tematyka program 2013: kliknij!

Informacje dla prelegentów 2013: klijnij!

Ewaluacja: kliknij!

Lista prelegentów: klik!

Warsztaty: klik!