Szanowni Państwo,

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Edukacja przygodą” poświęconej zagadnieniom outdoor/ adventure/ experiental education w Polsce (zwanego czasem wychowaniem przez przygodę, pedagogiką przygody, wychowaniem plenerowym, turystyką aktywną lub pedagogiką przeżyć). Zapraszamy przedstawicieli środowisk akademickich (badaczy, teoretyków) i środowisk oświatowych (kadrę kształcąca nauczycieli, wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży), praktyków „pedagogiki przygody” (nauczycieli, edukatorów, twórców programów i projektów, działaczy stowarzyszeń), doktorantów, studentów. Dzięki włączeniu się w organizację wydarzenia Lasów Państwowych, liczymy na  reprezentację środowisk związanych z edukacją przyrodniczą oraz leśną. Bazując na doświadczeniach z poprzedniej edycji postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej również edukacyjnym zagadnieniom turystyki kwalifikowanej w tym sail training.

Szczegółowe informacje znajdują się w poszczególnych zakładkach.